„Dynastia Tudorów Sezon 3”: trzecia żona i pierwsza liga seriali

„Dynastia Tudorów Sezon 3”: trzecia żona i pierwsza liga seriali

Dynastia Tudorów” to dobry serial do obejrzenia w weekend. Od piątku, 19 marca, na antenie Epic Drama zagości trzeci sezon tej niezwykle wciągającej produkcji. Lubisz kino stylowe, filmy miłosne i seriale kostiumowe? Dzięki trzeciej odsłonie „The Tudors” nie musisz już zastanawiać się, co teraz oglądać.

Serial historyczny „Dynastia Tudorów” rozpoczyna swój trzeci sezon w 1536 roku. Anna Boleyn została skazana na śmierć. Henryk VIII Tudor ma teraz nową wybrankę. Jest nią Jane Seymour, królowa pełna gracji i spokoju. Czy rodzina Tudorów wreszcie wzbogaci się o męskiego potomka?

„Dynastia Tudorów”: upragniony potomek i zbuntowani poddani

To nie jedyne zmartwienie, z jakim musi radzić sobie król. Protestantyzm, a raczej jego odgałęzienie w postaci anglikanizmu, nie jest mile widziany wśród wielu poddanych. Plebs buntuje się. Także Rzym nie zamierza zgadzać się na pomysły Tudora. Thomas Cromwell coraz mocniej zwiększa swoje wpływy na dworze. Jego misją jest całkowite wyeliminowanie katolicyzmu z Anglii. Takie zapędy nie podobają się jednak nawet najbliższym współpracownikom Henryka. W międzyczasie Maria Tudor toczy niezwykle trudną walkę o powrót do łask ojca.

W trzecim sezonie „The Tudors” możemy obserwować pogłębiający się dramat psychologiczny władcy Anglii. Henryk VIII Tudor coraz bardziej obsesyjnie myśli o męskim potomku. Staje się jeszcze bardziej porywczy i rozchwiany. Jonathan Rhys Meyers po raz kolejny wspaniale wywiązuje się z zadania uchwycenia postępującego szaleństwa monarchy. Anita Briem jako Jane Seymour oraz Henry Cavill jako Charles Brandon w mistrzowski sposób wcielają się w role najbliższych osób króla. Każde z nich chce pomóc Henrykowi na swój sposób.

„Dynastia Tudorów”: Thomas Cromwell dąży do zguby

Thomas Cromwell (w tej roli jak zawsze rewelacyjny James Frain) dąży do nieuchronnej zguby. Odpowiada za to jego fatalne zauroczenie władzą. Perypetie bohatera w tym sezonie zdecydowanie przypominają najlepsze filmy psychologiczne. To jeden z najciekawszych elementów trzeciego sezonu serialu „Dynastia Tudorów”. W pamięci zostaje także kreacja Sarah Bolger (Maria Tudor).

Świat seriali w ostatnich latach wzbogacił się o wiele niezwykłych produkcji historycznych czy kostiumowych. „Dynastia Tudorów” należy do ścisłej czołówki tych najlepszych. W trzecim sezonie historia jest tak samo świeża i angażująca jak na początku. To tym bardziej imponujące, biorąc pod uwagę, że „The Tudors” to serial historyczny. Nie musimy zastanawiać się, czy Jane Seymour będzie tą ostatnią żoną króla. Dokładnie wiemy z lekcji historii, jakie nastąpią wydarzenia. Ale ten serial kostiumowy pokazuje to w tak fascynujący sposób, że ogląda się go z wypiekami na twarzy.

Jeżeli jeszcze zadajesz sobie pytanie, co obejrzeć w marcu 2021, Epic Drama przychodzi z gotową odpowiedzią. „Dynastia Tudorów” – oto obowiązkowa pozycja na wszelkich listach spod znaku seriale, które trzeba zobaczyć.

 

Autorka tekstu: Paulina Grabska