Proroctwo i miłość. Zaczyna się „Detektyw Murdoch” sezon 16!

Proroctwo i miłość. Zaczyna się „Detektyw Murdoch” sezon 16!

Proroctwo, które zaszkodzi wielkiej miłości. Dochodzenie związane z rzekomo zmarłym członkiem rodziny. Wyzwania dla młodych rodziców. Nowe problemy społeczne i postacie znane z historii. Oto „Detektyw Murdoch” sezon 16. w pełnej krasie. Kanadyjski serial wreszcie powraca na antenę z nowymi odcinkami. Do obejrzenia tylko na Epic Drama!

Punktem wyjścia dla nowej odsłony serialu „Detektyw Murdoch” jest proroctwo. Crabtree i Effie byli już od krok od przypieczętowania swojej miłości przed obliczem Boga. Jednak w ostatniej chwili policjant ucieka sprzed ołtarza. Zostawia swoją ukochaną w rozpaczy. Najbliżsi nie mogą zrozumieć motywacji George’a. Okazuje się, że chodzi o proroctwo, jakiego doświadczyła ciotka naiwnego policjanta. Kobieta twierdzi, że małżeństwo byłoby równoznaczne ze śmiercią dziewczyny. Czy Crabtree i Effie, mimo kolejnych przeciwności losu, będą mogli wrócić do siebie i wreszcie wieść (w miarę) spokojne życie?

Proroctwo, ale i sprawy bardziej przyziemne

Detektyw Murdoch i doktor Julia Ogden rozpoczynają kolejny ważny rozdział wspólnego życia – są rodzicami małej Susannah. O ile William Murdoch prowadzi wciąż dochodzenie za dochodzeniem, doktor Julia dopiero teraz wraca do pracy. To kolejny przypadek, gdy „Detektyw Murdoch” pokazuje ważne problemy społeczne, a pani Ogden przeciera szlaki kobietom.

„Detektyw Murdoch” sezon 16. zyskuje nowego antagonistę w postaci ojca Violet Hart. Wszyscy myśleli, że Maurice Majors nie żyje. Mężczyzna wysyła jednak coraz groźniejsze sygnały „zza grobu”, które sugerują, że prawdziwe niebezpieczeństwo dopiero nadejdzie. Czy dochodzenie policyjne zdoła doprowadzić do schwytania tego groźnego człowieka, nim wydarzy się tragedia?

„Detektyw Murdoch” i kolejne postaci znane z historii

W innych sprawach obserwujemy nieoficjalne dochodzenie, które Watts prowadzi w Nowym Jorku. Z kolei detektyw Murdoch i Julia Ogden działają pod przykrywką, gdy w inne dochodzenie zostają zamieszani Mennonici. Pojawiają się kolejne postaci historyczne, w tym autorka „Ani z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery, autor „Księgi Dżungli” Rudyard Kipling oraz założyciele słynnej marki motocykli – William S. Harley i Arthur Davidson. Yannick Bison, czyli serialowy detektyw Murdoch, podobnie jak w 15. sezonie produkcji, dwukrotnie zasiadł na fotelu reżysera. 

„Detektyw Murdoch” sezon 16. to nie tylko dochodzenie i śledztwa kryminalne. To także opowieść o odnajdywaniu się w nowej roli, poszukiwaniu dróg życiowych, jak również wciągające historie z romantycznym tłem. Nie brakuje odniesień do wydarzeń historycznych oraz rozwijających się technologii. 

„Detektyw Murdoch” już po raz 16.!

Postęp i zmiany są motywem przewodnim serialu „Detektyw Murdoch”, lecz jedna rzecz jest stała: serial ten wciąż jest niezwykle wciągającą produkcją. Dlatego wcale nie dziwi nas, że na antenę Epic Drama właśnie trafia 16. już sezon! W czasach, kiedy wiele seriali zatrzymuje się na jednym-dwóch sezonach, „Detektyw Murdoch” jest z widzami od lat i nieustannie trzyma najwyższy poziom. 

Zapraszamy do Toronto na antenę Epic Drama na wspólne przygody z detektywem Murdochem!


Autorka: Paulina Grabska