„Biała królowa”: serial historyczny z gorącym romansem

„Biała królowa”: serial historyczny z gorącym romansem

„Biała królowa” to najlepszy dowód na to, że nie tylko rodzina Tudorów odpowiada za największe skandale w historii brytyjskiej monarchii. Edward IV i Elżbieta Woodville to historia pełna namiętności, zakazanych uczuć i intryg. Serial historyczny „The White Queen” będziecie oglądać z wypiekami na twarzy.

„Biała królowa” (tytuł oryginalny: „The White Queen”) to mini-serial wyprodukowany przez BBC. Liczy 10 odcinków. W rolach głównych pojawiają się Rebecca Ferguson („Mission: Impossible”, „Doktor Sen”) jako Elżbieta Woodville i Max Irons (syn Jeremy’ego Ironsa i Sinéad Cusack; „Intruz”) jako Edward IV. Ważne role tworzą też James Frain („Dynastia Tudorów”) jako Lord Warwick oraz Janet McTeer („Zanim się pojawiłeś”) jako matka Elizabeth Woodville, Jackquetta. Margaret Beaufort sportretowała Amanda Hale („Jaśniejsza od gwiazd”). Seria jest adaptacją książek Philippy Gregory, autorki słynnej powieści „Kochanica króla”.

„Biała królowa”: Edward IV oczarowany Elizabeth Woodville

Serial historyczny „Biała królowa” to opowieść w tle niezwykle ciekawego okresu w dziejach brytyjskiej monarchii. Wojna Dwóch Róż była bitwą pomiędzy rodami Lancasterów i Yorków. Główna bohaterka „The White Queen” należy do rodziny, która stoi po stronie tego pierwszego rodu. Z rąk przeciwników politycznych doświadczyła mnóstwo krzywdy. Zginął m.in. mąż Elizabeth Woodville, sir John Grey. Elżbieta Woodville, kobieta o ponadprzeciętnej urodzie, pragnie odzyskać majątek męża. W tym celu zwraca na siebie uwagę króla. Zasiadający na tronie Edward IV jest oczarowany Elżbietą. Pragnie jej, ale ta nie godzi się na status kochanki.

Wzięty w tajemnicy ślub wywołuje oburzenie na dworze. Szczególnie zły jest Lord Warwick. Wojna Dwóch Róż pozostawiła po sobie kilka wpływowych postaci i jedną z nich był właśnie hrabia Warwick, zwany „Twórcą królów” („The Kingmaker”). Stanowi to główną, choć nie jedyną osią intryg w serialu „Biała królowa”. Mariaż z kobietą niskiego stanu zachwiał planami Warwicka, by wybrać bardziej odpowiednią dla króla partnerkę… i tym samym zadziałać na rzecz własnych interesów. Elżbieta Woodville potrafi jednak zadbać o własne interesy.

„Biała królowa”: serial historyczny pełen intryg i romansów

„The White Queen” świetnie koresponduje z innym serialem historycznym z anteny Epic Drama – „Dynastia Tudorów”. Obie produkcje prezentują skomplikowane zażyłości dworskie, walkę o władzę oraz – przede wszystkim – wielką namiętność. Usatysfakcjonowani będą zarówno ci widzowie, którzy chętnie sięgają po filmy romantyczne, filmy o miłości, jak i seriale historyczne. Pojawia się również element fantastyczny w postaci magii.

Ale to nie czary, tylko sprawnie skonstruowany scenariusz oraz znakomita obsada sprawiają, że „Biała królowa” jest seansem pełnym rozkoszy i satysfakcji. Romans, wojna, melodramat, polityka, a wszystko zagrane przez pięknych ludzi w fascynujących strojach. Nie trzeba więcej, by przeżyć ekscytującą przygodę. Oglądaj już od środy 3 lutego o 21:30 na Epic Drama.

 

Autorka tekstu: Paulina Grabska