Jane Marple: nowa pani detektyw i jeszcze więcej zagadek!

Jane Marple: nowa pani detektyw i jeszcze więcej zagadek!

Jane Marple, czyli tytułowa bohaterka serialu „Panna Marple”, w czwartym sezonie zyskuje nową twarz. W kultową rolę wciela się brytyjska aktorka Julia McKenzie.

Jane Marple od czwartego sezonu aż do szóstej, finałowej serii, to Julia McKenzie. Aktorka zastąpiła znaną z odsłon 1-3 Geraldine McEwan. Widzowie serialu „Panna Marple” z miejsca pokochali nową Jane Marple. W porównaniu do swojej poprzedniczki, starsza pani, a zarazem detektyw-amator, jest nieco bardziej wycofana. Nie popisuje się szóstym zmysłem i doskonałą znajomością meandrów ludzkiej psychiki. Jednocześnie jest pełna ciepła. Starsza pani to idealna powierniczka ludzkich sekretów, jak stwierdza Jane Marple. Dlatego też policjanci nie protestują zbyt długo, gdy panna Marple oferuje swoją pomoc. A zagadek nie brakuje.

Jane Marple i fascynujące opowieści kryminalne w trzech sezonach

W pierwszym odcinku czwartego sezonu ofiarą trucizny pada przedsiębiorca-tyran. Rywalizacja rodzeństwa o majątek odsłania dramat rodzinny, który ma korzenie głęboko w przeszłości. W kolejnym epizodzie ginie starsza pani. Opowieści kryminalne czwartej serii zamyka odcinek, w którym do Jane Marple zgłasza się dawny przyjaciel.

Piąty sezon to m.in. wystawna impreza, na której ginie znana aktorka. Przyjaciel panny Marple, ksiądz Gorman, zostaje brutalnie zamordowany. W kolejnym odcinku serialu „Panna Marple”, wszyscy uczestnicy zamieszania są przekonani, że tajemnicze zgony są spowodowane… tapetą z wzorem błękitnego geranium. Zachowanie człowieka zostaje zakwestionowane przy okazji weekendowego przyjęcia w rezydencji Chimneys. Hrabia Ludwig zostaje znaleziony martwy na imprezie.

W szóstym sezonie Jane Marple opuszcza malowniczą wieś St. Mary Mead i udaje się na St Honore. Tropikalna wyspa już wkrótce będzie żyć śledztwem w sprawie morderstwa w hotelu. Po powrocie z wakacji, panna Marple pomaga przyjaciółce w znalezieniu pracy w pobliskiej posiadłości. Oglądamy też kolejny dramat rodzinny: młoda para zbudowała wymarzony dom. Jednak ziemia, na której stoi nieruchomość, obarczona jest klątwą…

Jane Marple otoczona gwiazdami wielkiego i małego ekranu

„Panna Marple” w trzech ostatnich sezonach, ze względu na niesamowitą popularność serii, zgromadziła obsadę pełną gwiazd. W serialu pojawiają się uwielbiani przez widzów Benedict Cumberbatch, Matthew Macfayden, Penelope Wilton, Natalie Dormer, Toby Stephens, Hugh Bonneville, Joanna Lumley, Brigitte Hjort Sørensen czy Fiona Shaw. Gratką jest grająca w pierwszym odcinku Helen Baxendale. Aktorka wcieliła się w rolę Agathy Christie w filmie „Agata i morderstwa o północy”, doskonale znanym wiernym widzom Epic Drama.

„Panna Marple” to ponadczasowy i niepodrabialny serial, jak również cenna lekcja o tym, jak zachowanie człowieka może wydobywać na wierzch nawet najgłębiej skrywane sekrety. Dramat rodzinny, tajemnicze zgony, rywalizacja rodzeństwa, kochanków lub dawnych wrogów – każda historia zaprezentowana w serialu „Panna Marple” zaspokoi najbardziej wymagającego widza produkcji, w których głównym bohaterem jest detektyw.
Nie trzeba już zastanawia się, co obejrzeć w tym tygodniu lub co obejrzeć dziś wieczorem. Rozsiądź się wygodnie, włącz Epic Drama i pozwól, by Jane Marple przeprowadziła Cię przez najlepsze opowieści kryminalne!

Autorka tekstu: Paulina Grabska