Boże Narodzenie u Murdocha: superbohaterowie i złodzieje

Boże Narodzenie u Murdocha: superbohaterowie i złodzieje

Boże Narodzenie w serialu „Detektyw Murdoch” jest pełne atrakcji. W Toronto grasuje bandyta z gadżetami superbohatera. Przedsiębiorcy nie mogą spać spokojnie. Okazuje się, że jeden z policjantów ma dużo wspólnego z popełnianymi zbrodniami… W jaki sposób? Na antenie Epic Drama wyjątkowy odcinek świąteczny tej uwielbianej na całym świecie kanadyjskiej produkcji.

Boże Narodzenie, Toronto. Zostało kilka dni do najpiękniejszego czasu w roku. Przedsiębiorcy dwoją się i troją, by sprzedać jak najwięcej luksusowych prezentów. Dzieci modlą się o śnieg. Nie piszą jednak listów do Świętego Mikołaja, a pomocy szukają u Królowej Śniegu.

Tymczasem po ulicach Toronto grasuje bandyta, którego celem są najbogatsi mieszkańcy stolicy. Aby kraść, wykorzystuje nowoczesne wynalazki. Są one łudząco podobne do tych, które George Crabtree wymyśla w swoich powieściach. Opowiadania i komiksy napisane przez policjanta stanowią bezpośrednią inspirację dla złoczyńcy do konstrukcji sprzętów, które pomagają okradać majętnych mieszkańców Toronto.

Boże Narodzenie to także dobra okazja, by dowiedzieć się czegoś nowego o naszych bohaterach. Okazuje się, że Murdoch to rasowy romantyk – wręcza Julii serię prezentów-wskazówek, które mają ją doprowadzić do podarunku głównego. Inspektor Brackenreid okazuje się wielkim fanem świąt i nie waha się przebrać w strój Świętego Mikołaja. Boże Narodzenie to także okazja dla konstabla Jacksona, który postanawia spełnić swoje muzyczne ambicje i zakłada chór. Rozśpiewana grupa musi jednak skorzystać z pomocy panny James, gdyż talent ekipy pozostawia wiele do życzenia.

Kulminacją tych nietypowych wydarzeń jest wigilia, w trakcie której Murdoch sprawia, że wydarza się prawdziwy cud Bożego Narodzenia.

Świąteczny odcinek serialu „Detektyw Murdoch”, zatytułowany w oryginale „Once Upon a Murdoch Christmas”, to Boże Narodzenie w pigułce. Historia ma w sobie dużo emocji, miłości oraz zaskakujących zwrotów akcji i wzruszeń. Ale przede wszystkim ciepła i sporej szczypty dobrego humoru. Z odcinka specjalnego dowiadujemy się, że być może powstanie Supermana zawdzięczamy George’owi Crabtree. W dziedzinie dostarczania uśmiechów nie zawodzą Brackenreid i jego żona. Julia Ogden jak zwykle zachwyca swoją bezinteresownością i wszechogarniającą dobrocią. Pod jej opiekę trafiają zaniedbane dzieci. Boże Narodzenie to czas, w którym wartości naszych głównych bohaterów są jeszcze bardziej ważne niż w pozostałe dni roku.

„Once Upon a Murdoch Christmas” to wspaniała propozycja na rodzinny seans, który idealnie wprowadzi każdego widza w nastrój świąteczny. Filmy świąteczne na Netflixie często skupiają się wyłącznie na wątkach romantycznych. Tymczasem Boże Narodzenie i Murdoch to mądra, a zarazem wciągająca opowieść. Tak powinno się robić świąteczne filmy. Co obejrzeć dziś wieczorem? „Detektyw Murdoch” w świątecznym wydaniu to najlepsza odpowiedź na to pytanie! Nie bez powodu ten serial detektywistyczny doczekał się już tylu sezonów. Tylko na kanale Epic Drama.

Autorka tekstu: Paulina Grabska